Üdvözöljük!

A Miskolci Egyetem TÁMOP-4.2.1.-08/1-2008-0006, azaz A Miskolci Egyetem Technológia – és Tudástranszfer Centrumának kialakítása és működtetése című pályázata keretében létrejött nanotechnológiai honlap a Műszaki Anyagtudományi Kar Nanotechnológiai szakirányát hivatott népszerűsíteni. Célunk az, hogy eljuttassuk ezt a nem mindennapi tudásanyagot azokhoz az ifjú és még pályaválasztás előtt álló fiatalokhoz, akik érdeklődnek a fizika, a kémia és a matematika iránt, illetve azon cégekhez, akik tevékenységük végzése közben hasznosítani tudják e tudományterület ismereteit. Emellett megismertessük mindazokkal ezt a tudományt, akiket kicsit is vonzanak az új dolgok.

Pilot projekt fő tevékenysége:

• A vállalati- és felsőoktatási kapcsolatok fejlesztése
  • Az anyagmérnök- és kohómérnök mesterszak gyakorlatorientáltabbá tétele
  • A PhD képzés ipari gyakorlathoz történő közelítése
  • A már végzett mérnökök és technikusok továbbképzése
  • Tananyagfejlesztés

Pilot projekt vezetője: Dr. Gácsi Zoltán dékán (Műszaki Anyagtudományi Kar)

A nanotechnológia napjaink újdonsága, az anyagok atomi felépítésének megismerése és ez által a tulajdonságaiknak a megértése a XXI. század mérnökeinek és kutatóinak a feladata. Ennek lehetővé tétele és az ehhez szükséges tudásanyag egy piciny szeletét szeretnénk Önök elé tárni ennek a honlapnak a segítségével.

Tehát aki kedvet érez egy nano-utazáshoz, kérem látogasson el a Miskolci Egyetem Nanotechnológiai honlapjának oldalaira.